Blog > Komentarze do wpisu
Przystanek demokracja.

Było "pisanie"  żywymi ludźmi, było "rysowanie " parasolki -obie akcje na krakowskich Błoniach. Teraz miejscem akcji są krakowskie przystanki MPK.

Poniżej kopiuję komentarz z Warszawy (zawsze lepiej pochwalić się jak inni nas chwalą niż chwalić się samemu).

"Przy wjeździe na most Grunwaldzki, w al. Jana Pawła II, koło Oleandrów, w Bronowicach i na ulicy Herlinga Grudzińskiego (jakie to znamienne) zawisły plakaty. Na każdym krótka informacja tłumacząca zasadę trójpodziału władzy i roli instytucji, które odpowiadają za poszanowanie praw demokratycznych i kontrolę zgodności ustaw z konstytucją polską. Stolicy także przydałaby się taka inicjatywa."

Plakaty  wyglądają tak:

Krakusy robią zdjęcia i zamieszczają na fb z dopiskiem #przystanekdemokracja

Zrobiłam dziś rano i ja . I oczywiście zamieściłam na fb. A teraz chwalę się Wam, że w Krakowie cały czas się coś dzieje. 

 

 Oczywiście komentarze są różne -jednym akcja się podoba, inni krytykują, że tekst za trudny, inni , że zbyt oczywisty... Pod jednym z moich wpisów ten sam zwolennik PIS co życzył mi na Błoniach deszczu i gradobicia napisał  tak:

To zaczyna być już śmieszne. Czarne potwory, kodomici,#mamydość#przystanekdemokracja. Taka mnogość bytów daje 100% szans na porażkę. Czyżby zbyt wielu kandydatów na lidera? Byle tak dalej."

Ciekawa jestem jakie jest Wasze zdanie?

Akcja przystankowa ruszyła 1 listopada. Po zdjęciu z przystanków plakaty mogą zawisnąć np w szkołach. Wszak to definicje z podręcznika WOS.Zobaczymy jaka będzie reakcja dyrektorów szkół.

Krakowski KOD nie ma czasu na odpoczynek -zbliża się 11 listopada...a w Krakowie podobno "specjalni goście".


środa, 02 listopada 2016, makowka9

Polecane wpisy

  • O chałupce w Stróży i wiosennej zimie...

    Syn przysłał mi parę godzin temu takie zdjęcie zrobione 20 kwietnia 2017 o godzinie 18. Ci co czytają moje wpisy pamiętają może zdjęcia z obiadu robionego na ra

  • Miłego świętowania...

    Dawno tu nie zaglądałam. Tak się złożyło, że w tym nieszczęsnym 2017 roku dopadła mnie nazwijmy to "proza życia". Nie miałam ani czasu ani głowy ani sił na blog

  • Święta, Sylwester i...zaczął się Nowy Rok

    A zaczął się ten 2017 rok tak, że aż strach włączyć laptopa lub tv -głosowanie w Sali Kolumnowej, Petru, Kijowski, płot pod Sejmem... Proponuję na chwilę od teg

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/11/03 10:19:24
Rewelacja!!! Po prostu znakomite pomysły!
Ten jest trafiony w dziesiątkę, z tej chociażby racji, że przypomina i powtarza rzeczy oczywiste, o których PiS koniecznie chce zapomnieć. Trzymam za Was kciuki! :)
-
malinp_pi
2016/11/03 14:56:22
Jak dla mnie tez dobry pomysl. I chyba dobrze, ze jest to napisane "takim jezykiem". Moze wtedy ludzie dostrzega, ze problem jest powazny.
-
2016/11/03 18:24:31
Pomysł "przystankowy" przedni!.
11 listopada "specjalni goście" pojawią się pewnie w wielu miastach;(.
-
ilenka50
2016/11/03 19:13:45
No cóż, nie pierwszy raz będę w mniejszości. To są plakaty skierowane jedynie do osób, które i tak wiedzą jak ważne jest przesłanie z tych plakatów. Bardzo wiele osób w ogóle nie zajarzy po co one są i czemu służą. Bardzo wiele osób doczyta do drugiego słowa. Generalnie to jest przekaz inteligencji do inteligencji. Ten przekaz nie zadziałał w czasie wyborów, nie zadziała teraz.
-
makowka9
2016/11/03 22:29:15
Odpowiadam hurtem.
Veanko! Przez "specjalnych gości" 11 listopada miałam na myśli najważniejszych z najważniejszych z PIS, którzy po krótkim pobycie w Warszawie planują przyjechać do Krakowa.
Cieszę się z entuzjazmu BBM,malin_pi i veanki, ale i też podzielam obawy ilenki.
Zgadzam się, że jest to przekaz inteligencji do inteligencji, ale do tej reszty trzeba pomachać 500+ lub zrobić populistyczne igrzyska. Bo jak inaczej?
-
2016/11/04 22:11:58
Mnie się te plakaty ogromnie podobają.
-
2016/11/05 19:36:07
To doskonały pomysł! Nam, zwykłym ludziom, w zasadzie tylko zostało właśnie takie dopominanie się o poszanowanie naszych praw. Im więcej i głośniej będziemy krzyczeć, tym lepiej. Nie mozna pozwolić, aby władzy wydawało się, że ma przyzwolenie na wszystko!
-
makowka9
2016/11/06 23:58:52
Póki się da trzeba głośno przypominać, że jest dużo, bardzo dużo takich, którym się to nie podoba. Ale skoro Prezes ogląda się na Turcję, a Macierewicz szykuje obronę terytorialną nachodzą mnie coraz czarniejsze myśli... Jak rozprawiono się z opozycją w Turcji... Do czego służyło kiedyś ZOMO...
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl