czwartek, 10 listopada 2016
Miesięcznica w Krakowie

10 listopada KOD  pod Wawelem wyświetlał cytaty z Lecha Kaczyńskiego.

Wyglądało to tak (skopiowałam z fb dla tych co nie zaglądają na portale społecznościowe)

 Więcej informacji znajdziecie tu

 

Przystanek demokracja ,"mamy dość" na Błoniach, podświetlana parasolka również na Błoniach teraz cytaty z Lecha Kaczyńskiego rzucane z rzutnika.

Jutro -Marsz Niepodległości ze śpiewem na ustach. Krakowski KOD jest bardzo pomysłowy i aktywny.

 

środa, 02 listopada 2016
Przystanek demokracja.

Było "pisanie"  żywymi ludźmi, było "rysowanie " parasolki -obie akcje na krakowskich Błoniach. Teraz miejscem akcji są krakowskie przystanki MPK.

Poniżej kopiuję komentarz z Warszawy (zawsze lepiej pochwalić się jak inni nas chwalą niż chwalić się samemu).

"Przy wjeździe na most Grunwaldzki, w al. Jana Pawła II, koło Oleandrów, w Bronowicach i na ulicy Herlinga Grudzińskiego (jakie to znamienne) zawisły plakaty. Na każdym krótka informacja tłumacząca zasadę trójpodziału władzy i roli instytucji, które odpowiadają za poszanowanie praw demokratycznych i kontrolę zgodności ustaw z konstytucją polską. Stolicy także przydałaby się taka inicjatywa."

Plakaty  wyglądają tak:

Krakusy robią zdjęcia i zamieszczają na fb z dopiskiem #przystanekdemokracja

Zrobiłam dziś rano i ja . I oczywiście zamieściłam na fb. A teraz chwalę się Wam, że w Krakowie cały czas się coś dzieje. 

 

 Oczywiście komentarze są różne -jednym akcja się podoba, inni krytykują, że tekst za trudny, inni , że zbyt oczywisty... Pod jednym z moich wpisów ten sam zwolennik PIS co życzył mi na Błoniach deszczu i gradobicia napisał  tak:

To zaczyna być już śmieszne. Czarne potwory, kodomici,#mamydość#przystanekdemokracja. Taka mnogość bytów daje 100% szans na porażkę. Czyżby zbyt wielu kandydatów na lidera? Byle tak dalej."

Ciekawa jestem jakie jest Wasze zdanie?

Akcja przystankowa ruszyła 1 listopada. Po zdjęciu z przystanków plakaty mogą zawisnąć np w szkołach. Wszak to definicje z podręcznika WOS.Zobaczymy jaka będzie reakcja dyrektorów szkół.

Krakowski KOD nie ma czasu na odpoczynek -zbliża się 11 listopada...a w Krakowie podobno "specjalni goście".


Archiwum
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl