wtorek, 28 czerwca 2016
Jak wypoczywałam w Stróży część 2

 W 1 części było o obiedzie gotowanym na 4 raty w gronie znajomych .

W następny dzień tzn piątek były inne odwiedziny. Obiad co prawda przebiegał sprawnie, ale też było wesoło, bo jak może być inaczej w towarzystwie małej dziewczynki i psa?

Obok mnie stoi babcia dziecka. Dziewczynce twarz została zamazana z oczywistych powodów.

Natomiast w niedzielę dziecko mnie wywiozło na Zarabie (osoby z innych części Polski informuję, że Zarabie to dzielnica Myślenic położona na prawym brzegu Raby, czyli za Rabą).Jako starsza pani zostałam zawieziona samochodem. kiedyś jako młoda matka od chałupki w lesie wlokłam się  tu przez las na piechotę z dwójką małych dzieci i psem .

Zarabie to znane każdemu mieszkańcowi Krakowa miejsce rekreacji od czasu gdy w 1921 roku wybudowano jaz na rzece.

Tak jak dawniej tak i dziś można się tu kąpać.

Oto moje pierwsze pływanie w tym roku!

Można wpław, ale można też tak:

Jak już sobie popływałam i pooglądałam tego surfującego pana poszłam na start mety

Po chwili rozpoczęła się rozgrzewka biegaczy.

I bieg po medale

Wracamy do domu przez kładkę na Rabie. Na kładce jak na wszystkich kładkach świata zakochani wieszają kłódki , a kluczyk wrzucają do wody.

Ile tych miłości   przetrwa próbę czasu? 

To było 19 czerwca. Wydawało się , że bardzo gorąco. Ale dopiero ostatni weekend zafundował nam ekstremalną pogodę.

Skoro świat zwariował to i pogoda -też. Poniżej temperatura na tarasie w Czajowicach 25 czerwca oraz zbliżająca się burza 26 czerwca.

piątek, 24 czerwca 2016
23 czerwca przed i w Muzeum Narodowym.

 

 Przed Muzeum Narodowym - akcja "Cała Polska czyta Konstytucję (Prezydentowi)".

 Panuje wspaniała , wesoła atmosfera. Jak na marszach KODu. 

Poznajecie tą panią w kapeluszu? Każdemu chętnemu wypisuje jakiś tekst na konstytucji. Jest przy tym dużo śmiechu. Najpierw pani Anna zastanawia się czy jest uprawniona pisać dedykację na konstytucji. Potem wymyśla dla każdego inny tekst. Ja mam taki:

  Tymczasem w Muzeum Narodowym zaczyna się wernisaż wystawy.

Po wystawie nie będę Was oprowadzać. Zachęcam do obejrzenia, bo warto. Tylko jedno zdjęcie na zachętę.

czwartek, 23 czerwca 2016
Jak wypoczywałam w Stróży.

 

Stróża – wieś  położona  w powiecie myślenickim, w gminie Pcim.

Nad ranem 1 lipca 2006  w Stróży zawalił się 60-metrowy wiadukt nowo budowanego odcinka drogi ekspresowej S7 nad potokiem Trzebunka. Na miejscu zginął jeden z pracowników portugalskiej firmy Mota Engil – głównego wykonawcy zadania.

To właśnie pod tym wiaduktem trzeba skręcić w lewo, przejechać przez most na Rabie i wyjechać w górę. Tam w połowie góry Chełm jest chałupka w lesie.

To zdjęcie powyższe  zrobiłam w czwartek 16 czerwca w dniu kiedy odwiedzili mnie moi znajomi.

Taka bezczynna sielanka kiedy sobie siedzimy , gadamy, piwko, winko lub naleweczkę popijamy nie trwała długo. Ktoś zaproponował wycieczkę na górę Chełm.Ale nie ze mną takie numery! Goście sobie pójdą, a ja zostanę obiad gotować na jednym palniku dla 6 osób?

Po chwili sytuacja wyglądała tak:

Zupa kalafiorowa już na stole, a panowie "walczą " z grillem.

Ziemniaki się już ugotowały, a kurczaki dalej surowe, bo grilla nie udało się rozpalić. Postanowiliśmy więc zjeść ziemniaki póki ciepłe, a potem kurczaki upieczone w opiekaczu elektrycznym.

W ten sposób cały dzień zszedł na gotowaniu i jedzeniu obiadu w czterech ratach (1-zupa, 2-ziemniaki z surówkami, 3-pierwsza porcja kurczaków, 4 -druga część kurczaków, bo na raz nie mieściły się do opiekacza)!

Było przy tym wesoło. Wszak co  innego"stać przy garach" w kuchni, a co innego obierać ziemniaki w lesie z widokiem na góry i w wesołym towarzystwie, prawda?

W piątek przyjechał mój syn z dziewczyną i rozpalił grilla.Ha!

 

cdn.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

piątek, 10 czerwca 2016
W Łodzi część 3

Wszyscy już chyba jesteśmy trochę zmęczeni tym pisowskim pociągiem co tak ładnie rozbija się u Ilenki. BBM na odreagowanie ma

hortensję i pisklaczki, a ja -Łódź , a raczej jak bawiłam się w Łodzi. 

 Na początek dwa zdjęcia z  Triennale Tkaniny, bo znajdujące się tam instalacje  zachwycały i stanowiły bardzo wdzięczny obiekt do fotografowania. Dlatego nie mogę sobie odmówić , aby jeszcze do tego tematu wrócić.

Instalacji z tkanin nie będę robić, ale może nauczę się malować krzesła?

 

Jak ktoś zainteresowany wystarczy przyjść tu:

  Chwila zabawy z Misiem Uszatkiem na ulicy Piotrkowskiej

A teraz z misiami przed Skansenem Łódzkiej Architektury Drewnianej

Trochę ochłody w fontannie

 I mały wypoczynek na ...

Ostatnio narzekałam na pewną znajomą, więc  dziś zakończę optymistycznie.

Wszak w Łodzi byłam z przyjaciółką z którą znamy się od 8 roku życia.


środa, 08 czerwca 2016
A Ty, Ewa, wiesz, co to jest demokracja ?

Na stronę KOD posłałam zdjęcie , które doczekało się wielu polubień i udostępnień.

Dla tych co nie czytali mojego wpisu "4 czerwca w Krakowie część 1"przypominam to zdjęcie zrobione chwilę przed rozpoczęciem marszu.

Były różne komentarze, ale chcę tu przytoczyć jeden. Napisała go moja znajoma z  ZHP, a teraz koła PTTK. Nie wybiera się z kim jest się w jednym szczepie harcerskim, ani kto zapisał się do tego samego koła PTTK. Jest więc "moją znajomą na fb".Ten komentarz już znikł, ale ja wcześniej go sobie skopiowałam, bo znam moją znajomą, że najpierw coś pisze, a potem usuwa.

Poniżej więc cały tekst komentarza pod moim zdjęciem. Skopiowany, bez zmian , oryginalny tzn zostawiam również literówkę.

"Komitet Obrony Dekmokracji ! Śmiechu warte ! Jak student założył stronę "Antykomor", to o 6:00 rano brygada antyterrorystyczna do niego zapukała. Ale jak na marszach KOD-u porównuje się Kaczyńskiego do Hitlera, i nosi się transparenty z różnymi dziwnymi hasłami, to jest wszystko w porządku, tak ? Myślę, że jakby zapytać tych maszerujących, co to jest demokracja, to nawet nie bardzo wiedzieliby, co odpowiedzieć. A Ty, Ewa, wiesz, co to jest demokracja ?"

No właśnie! Co to jest demokracja? Nie chodzi mi o książkowe definicje, ale Wasze odczucia. Czy faktycznie maszerowaliśmy i nawet nie wiemy w obronie czego? A może łatwiej będzie odpowiedzieć na czym polega zagrożona demokracja?

Na koniec - znalazłam na fb, a skoro  pan Dariusz napisał "proszę się częstować " to rozumiem, że można udostępniać?

 


 

 
1 , 2
Archiwum
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl